блог Михайла Рюхова

 • Зображення користувача vinlisopark.

  Вінницька міська рада обіцяє відновити алею горіха Зібольта у 2015 році?

  Отримали відповідь від Національного екологічного центру України. Їм Вінницька міська рада обіцяє відновити алею горіха Зібольта у 2015 році.
  Натомість всі місця де росли дерева заклали асфальтом.
  Ні, я розумію що можна користатись чиновницьким кріслом, можна послугами недолугих юристів, але нащо вже  так зухвало обманювати?
  Це дерева садитимуться у асфальт?

  Михайло Рюхов

   

   

   

   

 • Зображення користувача vinlisopark.

  Знищують заказник «Згарський». Що на черзі?

  Вкотре повідомляють про безлад навколо заказника "Згарського", що у Літинському районі. Знайомі рибалки в неділю застали сумну картину: обвідний канал, що забезпечує водою і рибою нижній став, спустили майже в нуль. Хоча, згідно положення про заказник, коливання води понад 2.45 є забороненим з березня по середину жовтня.

  Що відбувається? Все просто: є два ставки верхній і нижній, їх розмежовує гребля. Верхній став і вся територія по річці аж до Хмельницького р-н - охоронна територія. В нижньому ставу активно ведеться господарська робота таким собі Рахнянським (як ведеться, теж широка тема, але окрема). Доприкладу, риболовля 100 грн. за 5 кг. впійманої риби.  В нижній став риба потрапляє через обвідний канал - це дармова риба, кошти в яку не потрібно вкладати.

  Що вже говорити про наслідки, за словами природолюбів Літинщини,  на заповідній  території зникла єдина прісноводна риба родини тріскових – минь річковий, більш  відомий як налім, що відноситься до Червоної книги України.

  Але наглості й тут не бракує! Син пана Рахнянського господарює у верхньому ставу - на території зоологічного заказника. Місцеві жителі неодноразово скаржаться,  що окрім риболовлі, прокуратура та СБУ проводять там полювання починаючи від весни. Згідно наказу Міністерства екології та природних ресурсів України № 194 від 23.05.02 було закріплено положення про заказник у якому чітко прописано про заборону будь-якого полювання в межах 1 км. від охоронної території. 

  Нікому не секрет, що у Європі за такі дії вже давно б несли кримінальну відповідальність. У нас все по іншому: «Та в Рахнянського лахмата рука у Вінниці є, і в рибгоспі, і в прокуратурі – вона всьо за нього рішає», – скаржаться жителі села Микулинці. 

  Вінницький козацький полк імені Івана Богуна активно ініціює вирішення вищезгаданої проблеми. Отаман полку, відомий громадський діяч у сфері екології Володимир Воловодюк так коментує ситуацію: «Якщо розвели таку недбалість у заповідних зонах то що можна хотіти про загальний  стан природного середовища на Вінниччині? Ми звернемось у департамент екології і дійдемо хоч міністерства, але проблему вирішимо. Часи Януковичів закінчились, це пора запам’ятати місцевим авторитетам».

  Минулого року перебили бажання Літинському магнату будувати автомийку на березі річки Згар, хоч нам казали що це марна справа і у нас нічого не вийде. Цього разу прийдеться заспокоїти «господаря», який мов паразит визискує надбання, що надала нам Природа протягом віків.

  Михайло РЮХОВ
   

 • Зображення користувача vinlisopark.

  Автомийка порушує прибережно-захисну смугу

  Автомийка на Свердловському масиві у Вінниці. ЇЇ розміщення та додаткове будівництво "майже" не порушує прибережно-захисну смугу у Вінниці. Відстійна яма прямо в річці, щоправда вже обсипана завезеною землею.

  Отож: орендатор Баклажанов Віталій, документів про оренду і межі автомийки не надав, - власники за кордоном і все будівництво керується звідтіля, - говорить Баклажанов. Навіть ствердно запевнив: куди висипати землю скеровує охоронник, якого на місці не виявилось. Очільникам екологічних відомств міста давно пора сидіти у в'язниці.

  Михайло Рюхов

 • Зображення користувача vinlisopark.

  Ріжуть ліс у Мурованих Куриловцях

  Ліс належить «ДП Муровано-Куриловеькому РайАгроЛісу». Старший бригади говорить, що це  різка головного користування планова. На руках в бригади документів немає, запевняють що приїжджав голова сільської ради та голова районної ради і що всі документи в них на руках, була в них перевірка з прокуратури і ці голови рад приїздили і все «предоставили» на перевірку. Вирізка відбуваться в селі Плоське. Ріжуть не перший рік, кажуть що на все є документи аж до 2015 року. Бригада рубак із Вінниці. Наразі вирублена площа складає 2,3 Га. Робочі живуть на місці, бригада 5 чоловік. Орієнтовний вік від 40 до 50років.

  На місці вирубки плануються нові насадження, перевіряти належить журналістам та громаді! Скільки їм доведеться звалити до 2015 року можна лише здогадуватись тому й бере острах, що наше покоління залишить наступному, дай Боже щоб не одні степи!

  Михайло Рюхов, громадський діяч,
  журналіст, еколог

 • Зображення користувача vinlisopark.

  Погублені дерева липи через бездіяльність відповідних служб міської ради

  Що таке "опошлити" без матюків? Це провести День Європи у Вінниці.
  Перед вами замучені бездіяльністю відповідних служб міської ради липи, які обвішані ганчір'ям.
  В Україні   кажуть, що "дуже веселі цвинтари" тому що багато кольорів, биндочок і фантіків.
  Тобто: за Європейськими нормами, ці дерева тупо - погублені. Нафіга на трупики дерев чіпляти биндочки? Для підкреслення європейськості????? Ні, бо це тупо. От вам і пошлість без матюка, причому в повний зріст.

   


   

 • Зображення користувача vinlisopark.

  Завтра 08.04.2014 р. Вінницький козацький полк імені Івана Богуна прийме участь у посадці дерев поблизу вулиці Медової

  Завтра 08.04.2014 р. Вінницький козацький полк імені Івана Богуна прийме участь у посадці дерев поблизу вулиці Медової (кінець р-ну П'ятничани).

  Це суперечлива ділянка, там в минулому році була зафіксована площа сухих ялин. Після вирізки обурилась громадськість. Ми оглянули ліс разом із лісниками. Короїда топографа там дійсно виявилось - море. Домовленість склалась наступна: замість старого лісу - новий, а не елітні будинки. Що ж, козаки тримали це питання на контролі!

  Всі бажаючі, о 13.30 чекаємо на вас!